-->

Przegląd piłkarskiego weekendu!

Za nami kolejne piłkarskie emocje. Zobaczcie co się działo w miniony weekend!

W piątkowy wieczór Raków mierzył się w delegacji z Lechią. Beniaminek postawił się drużynie Marka Papszuna. Pierwsza odsłona nie przyniosła goli. W drugiej części spotkania oba zespoły szukały swoich szans aby zmienić wynik na tablicy. Udało się to gospodarzom dopiero w 59 minucie, a na listę strzelców wpisał się Kapić. Czerwono-Niebiescy rzucili się do ataku, widać to było szczególnie po wejściu na boisko Iviego Lopeza. Końcówka spotkania należała więc do Rakowa. W 87 minucie znakomicie dośrodkował w pole karne Drachal, a pięknym strzałem głową debiutanckiego gola w Rakowie zdobył Patryk Makuch. Gdy wydawało się, że w Gdańsku drużyny podzielą się punktami w 90 minucie zimną krew w polu karnym zachował Jonatan Braut Brunes i zapewnił Czerwono-Niebieskim 3 punkty.

- Wyniki i tabela PKO Ekstraklasa

Nie udało się niestety zdobyć choćby punktu zawodniczkom Skry Ladies. Częstochowianki swoje spotkanie rozgrywały na stadionie Victorii przy ul. Krakowskiej. Zawodniczki Szymona Mlynka mierzyły się z faworyzowanym GKS-em Katowice. Utytułowana drużyna ze Śląska nie pozostawiła złudzeń i wygrała wysoko, bo aż 6:1 czym potwierdziła swoją siłę i aspiracje o kolejny tytuł Mistrza Polski.

Niestety kolejną porażkę odnieśli piłkarze częstochowskiej Skry. W ramach 6 kolejki Betlic 2 Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmowało na własnym stadionie Skrę Częstochowa. Gospodarze objęli prowadzenie w 27 minucie, a na listę strzelców wpisał się Ronnberg. Do przerwy wynik się już nie zmienił. W drugiej odsłonie Skra próbowała swoich sił, jednak to gospodarze w 67 minucie podwyższyli prowadzenie, a gola zdobył były zawodnik Skry - Lucjan Klisiewicz. Niecałe 10 minut później było już 3:0. Bramka ustalająca wynik spotkania została przypisana Hubertowi Sadowskiemu, jako gol samobójczy. Niestety po 6 kolejkach Skra nadal zajmuje ostatnią pozycję w tabeli z ujemnym bilansem 4 punktów.

- Wyniki i tabela Betclic 2 liga

W IV Lidze rozegrali 5 kolejkę spotkań. Rezerwy Rakowa mierzyły się przy Limanowskiego z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Czerwono-Niebiescy objęli prowadzenie w 35 minucie, a gola zdobył Kabala. Do wyrównania doprowadził kilka minut po przerwie były zawodnik częstochowskiego zespołu - Hubert Tylec. W 76 minucie ponownie prowadzenie objęli zawodnicy Przemysława Oziębały, a na listę strzelców wpisał się Adnan Kovacević. Po kilku minutach było już 2:2, a wynik spotkania ustalił Dusza. Spadkowicze z 3 ligi podzielili się punktami.
Na mecz ze Spójnią Landek wybrała się Victoria. Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze i to oni wyszli na prowadzenie. Do wyrównania doprowadził niezawodny Adrian Błaszkiewicz, a 3 punkty dla podopiecznych Adriana Pasieki zapewnił Marcin Kowalski.

- Wyniki i tabela IV liga (I liga śląska)

3 kolejka V Ligi była dosyć udana dla drużyn z naszego regionu. Zalchem Znicz Kłobuck pewnie, bo aż 6:2 pokonał faworyzowany AKS Mikołów, w którym występuje kilku graczy z przeszłością w Ekstraklasie czy Reprezentacji Polski. Unia Rędziny zwyciężyła 3:0 na wyjeździe ze Śląskiem Świętochłowice. Pierwsze punkty i od razu 3 zdobył KS Panki wygrywając 3:2 z Silesią Miechowice. Po punkciku do ligowej tabeli dopisały rezerwy Skry remisując 3:3 z Orłem Miedary, a także Liswarta Krzepice, która w Chorzowie przy ul. Cichej bezbramkowo zremisowała z drugą drużyną Ruchu Chorzów. Jedyna drużyna z naszego regionu, która w miniony weekend nie zdobyła choćby punktu na V-ligowych boiskach to Zieloni Żarki. Drużyna, która kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek została dokoptowana w miejsce MKS-u Myszków wysoko, bo aż 0:5 przegrała z Szombierkami Bytom.

- Wyniki i tabela V liga (II liga śląska gr. północna)

Za nami także 3 kolejka Klasy Okręgowej. Mecz Lotnika Kościelec z Mechanikiem Kochcice został przerwany przy wyniku 7:0, kontuzji nabawił się zawodnik gospodarzy Piotr Knapik, a goście nie czekając na dodatkową pomoc dla zawodnika Lotnika postanowili zejść z boiska zgłaszając kontuzje kilku graczy. Komisja Rozgrywek powinna pozostawić wynik z boiska. Aż 5:0 zwyciężyła Unia Kalety w starciu ze Spartą Szczekociny. Lot Konopiska pokonał 3:2 Stradom Częstochowa, a w niedalekim Boronowie Jedność wygrała 2:0 ze Spartą Lubliniec. 3 punkty dopisał do swojego konta także Amator Golce, który okazał się lepszy od Pilicy Koniecpol. W sobotę w meczach LKS-u Kamienicy Polskie z Wartą Kamieńskie Młyny, a także Liswarty Popów z Promieniem Glinica padły remisy 1:1. W jedynym niedzielnym starciu Skalniak Kroczyce prowadził już 2:0, jednak gospodarze z Lgoty Małej potrafili się podnieść i doprowadzili do wyrównania dzieląc się punktami w meczu beniaminków.

- Wyniki i tabela Klasa Okręgowa (III liga śląska gr.2)

W pierwszym i jedynym spotkaniu Klasy A gr. I Naprzód Ostrowy okazał się lepszy od Pogoni Kłomnice wygrywając 3:2.