-->

Podsumowanie sezonu: bramkarze

Raków Częstochowa : Rozpoczynamy cykl statystycznych podsumowań występów zawodników Rakowa z minionego sezonu. Na początek przyjrzymy się pozycji bramkarza. W kadrze Rakowa w trakcie sezonu 2020/2021 znalazło się pięciu bramkarzy. Trzech z nich wybiegło na ligowe i pucharowe boiska.   Jakub Szumski: Popularny „Szumi” w bieżącym sezonie reprezentował barwy Rakowa w rundzie jesiennej, po której […]

Rozpoczynamy cykl statystycznych podsumowań występów zawodników Rakowa z minionego sezonu. Na początek przyjrzymy się pozycji bramkarza.

W kadrze Rakowa w trakcie sezonu 2020/2021 znalazło się pięciu bramkarzy. Trzech z nich wybiegło na ligowe i pucharowe boiska.

Jakub Szumski:

Popularny „Szumi” w bieżącym sezonie reprezentował barwy Rakowa w rundzie jesiennej, po której odszedł do tureckiego BB Erzurumspor Kulubu. W tym czasie był podstawowym bramkarzem Czerwono-Niebieskich. Wystąpił w 12 spotkaniach ligowych i 2 pucharowych – w każdym w pełnym wymiarze czasowym. Rozegrał łącznie 1260 minut i pięciokrotnie odnotował czyste konto po stronie strat.

Kacper Trelowski:

Po przepracowaniu zimowego zgrupowania w Turcji 17-letni bramkarz został wypożyczony na rundę wiosenną do II-ligowego Sokoła Ostróda. Na wypożyczeniu jak dotąd rozegrał 11 spotkań, w tym 10 w pełnym wymiarze czasowym.

Jakub Mądrzyk:

17-latek w bieżącym sezonie występował głównie w zespole rezerw i U-19. W lutym został włączony do kadry pierwszego zespołu. Zaliczył też zgrupowanie w tureckim Belek.

Branislav Pindroch:

Słowacki bramkarz dołączył do Rakowa przed startem sezonu. Wystąpił w dwóch meczach ligowych (zwycięstwo 3:2 z Jagiellonią i remis 0:0 z Piastem Gliwice) oraz w jednym pucharowym (4:2 z Górnikiem Zabrze). Łącznie spędził na boisku 270 minut. Jego kontrakt nie został przedłużony i po zakończonym sezonie odchodzi z Rakowa.

Dominik Holec:

Dołączył do zespołu podczas zimowego zgrupowania w Turcji. Od początku rundy wiosennej wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce i do końca sezonu już go nie oddał. Rozegrał na boiskach PKO Ekstraklasy 16 meczów i 3 w Fortuna Pucharze Polski. 9 razy zanotował czyste konta. Może pochwalić się też serią 520 minut bez straconego gola. Po zakończeniu sezonu jego półroczne wypożyczenie ze Sparty Praga dobiega końca.