-->

Coca-Cola Cup 2013 – Finał województwa śląskiego

8071-Coca_Cola_Cup_2013_Final_wojewodztwa_slaskiego

1 Czerwca, w dzień dziecka obok Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbył się wojewódzki finał międzyszkolnego turnieju Coca-Cola Cup 2013 .
Nasz region, wśród chłopców reprezentowały trzy szkoły, a dwie z nich występują w rozgrywkach juniorów .

1 Czerwca, w dzień dziecka obok Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbył się wojewódzki finał międzyszkolnego turnieju Coca-Cola Cup 2013 . Nasz region, wśród chłopców reprezentowały trzy szkoły, a dwie z nich występują w rozgrywkach juniorów .

Obok dobrze znanego wszystkim fanom piłki nożnej,Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbył się Finał Wojewódzki piętnastej edycji Coca-Cola Cup 2013 . Najlepszą drużyną okazało się gimnazjum sportowe z Gliwic, które w finale pokonało Gimnazjum nr 8 im. Polskich Olimpijczyków z Częstochowy 1:0 . Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Gimnazjum Publiczne Nr 3 – Czechowice-Dziedzice . W meczu o 3 miejsce pokonali drużynę Gimnazjum w Zespole Szkół Nr 1 – Jastrzębie-Zdrój . W tej edycji tego turnieju na poziom wojewódzki doszły jeszcze dwa gimnazja z naszego regionu . Oprócz srebrnego gimnazjum nr.8 Częstochowę reprezentowały także :

Gimnazjum im. Andrzeja Kubickiego – Mstów Gimnazjum – Kamienica Polska

Obie drużyny trafiły na silnych rywali w grupach, mimo to wyszli z nich z drugiego miejsce . Niestety w ćwierćfinale drużyna ze Mstowa uległa po dogrywce Gimnazjum w Zespole Szkół Nr 1 – Jastrzębie-Zdrój 3:5, a gimnazjum z Kamienicy poniosło bolesną porażkę 0:4 z trzecią drużyną turnieju . Ostatecznie Gimnazjum Mstów zajęło miejsce piąte, a Kamienica Polska 8 . Możemy śmiało powiedzieć, że to jest sukces . W pierwszej,ósemce z całego województwa, trzy drużyny z naszego regionu . Cała impreza,może pochwalić się niezwykłym zainteresowaniem ze strony kibiców . Niesamowity doping dla wielu drużyn i czysta, sportowa rywalizacja . Niestety pogoda zawodników oraz zawodniczek zbytnio nie rozpieszczała . Na pochwały zasługują zawodniczki z Gimnazjum – Istebna, które swoim śpiewem przegoniły na pewien czas deszcz i kilka meczów udało się rozegrać przy ładnej pogodzie . W rywalizacji drużyn żeńskich triumfowały dziewczyny z Gimnazjum Nr 3 – Częstochowa. W finale pokonały swoje grupowe rywalki -Gimnazjum – Istebna 1:0. Dziewczyny z „trójki” pojadą na finał krajowy do Krakowa, który odbędzie się 7 czerwca . Trzecie miejsce zajęła drużyna Zespół Szkół – Kochanowice .