-->

„Piłkarska Gwiazdka 2011” – to już historia!

5453-Pilkarska_Gwiazdka_2011_to_juz_historia

Piłkarska Gwiazdka 2011 – to już historia!

Zwycięzcą tegorocznej edycji „Piłkarskiej Gwiazdki” została drużyna złożona z piłkarzy Ekstraligi i I ligi. Drugie miejsce przypadło Victorii Częstochowa, a trzecie miejsce zdobyli piłkarze Rakowa.

Tak wyglądała relacja „na żywo” z Hali „Polonia” :

Z blisko 20 minutowym poślizgiem rozpoczęła się w częstochowskiej Hali „Polonia” tradycyjna już sportowa impreza wpisana niejako na stałe do kalendarza piłkarskiego w miesiącu grudniu.

Prowadzący imprezę Filip Adamus przedstawia po kolei zespoły, które zagrają w tym Turnieju :

LKS Kamienica Polska (IV liga), Unia Rędziny (IV liga), Victoria Częstochowa (III liga), Skra Kocela Częstochowa (III liga), Fachowiec (ALPN), Ekstraklasa i I liga), Piłkarska Gwiazdka, Raków Częstochowa (II liga) oraz reprezentacja kibiców Rakowa.

Za chwilę początek pierwszego meczu (każdy mecz będzie trwał 12 minut)

Piłkarska Gwiazdka – Victoria Częstochowa

Pierwszy turniejowy gol : Victoria prowadzi 1:0 z drużyną Piłkarskiej Gwiazdki. Autorem gola Mateusz Wiśniewski. Drugi gol dla Victorii i ponownie Piotra Lecha pokonał Mateusz Wiśniewski.2:1 dla Victorii – gola dla Piłkarskiej Gwiazdki zdobył Dariusz Gęsior2:2 mamy remis, a drugiego gola dla PG ponownie strzelił Dariusz Gęsior.Victoria ponownie na prowadzeniu .Jest 3:2, a gola dla Victorii zdobył Łukasz Stefański.I znów remis 3:3 – tym razem gola zdobył Krzysztof Kołaczyk.4:3 dla Victorii (gol Łukasz Toborek) i koniec meczu. NIESPODZIANKA

Zaczyna się drugi mecz :Ekstraklasa i I liga – Skra Kocela Częstochowa5 minut meczu minęło i na razie 0:0.Szybko zrobiło się 2:0 dla drużyny Ekstraklasy. Najpierw Maksymilian Rogalski, a później Piotr Malinowski pokonali bramkarza Skry.3 minuty do końca i gol kontaktowy dla Skry. Gola zdobył Mateusz Woldan.Szybko zrobiło się 3:2 dla Ekstraklasy. Najpierw Skra wyrównała na 2:2, a zaraz potem gola dla przeciwników zdobył Piotr Malinowski. Koniec meczu. Ekstraklasa wygrywa 3:2 ze Skrą.

Mecz nr 3Fachowiec – Unia Rędziny

2 minuta – na razie bez goli.Po 4 minutach meczu Unia Rędziny prowadzi z Fachowcem 1:0 (gol Kamil Sobala). Minuta do końca 1:1 (Dawid Błaszczykowski zdobywcą gola dla Fachowca). Koniec meczu – remis 1:1 i za chwilę rzuty karne (po 3)Rzutów karnych było co niemiara. Było po jednym pudle z każdej ze stron, a Marek Wolański „załatwił” sprawę awansu Fachowca do półfinału Turnieju. W karnych 6:5 dla Fachowca

Za chwilę ostatni mecz eliminacyjny :Raków Częstochowa – LKS Kamienica Polska

Pierwsza składna akcja Rakowa i 1:0Piłkarze z Kamienicy grają niezwykle ambitnie. Efektem gol wyrównujący. Po 4 minutach remis 1:1Raków ponownie na prowadzeniu 2:1. Gola ładnym strzałem zdobył Maciej Gajos.Kolejny gol dla Rakowa. Jest już 3:1, a tym razem na listę strzelców trafia Łukasz Kmieć.Koniec meczu : Raków wygrywa z IV-ligowcami z kamienicy Polskiej 3:1.

W meczach półfinałowych zagrają zatem :Victoria Częstochowa – FachowiecEkstraklasa i I liga – Raków Częstochowa

A za chwilę dwa mecze „pocieszenia” :Piłkarska Gwiazdka – Unia Rędziny, a późniejSkra Kocela Częstochowa – LKS Kamienica Polska

Oto wyniki meczów „pocieszenia” :Piłkarska Gwiazdka – Unia Rędziny 1:3 czyli NIESPODZIANKASkra Kocela Częstochowa – LKS Kamienica Polska 3:3 w rzutach karnych 2:0 dla Skry

Rozpoczyna się pierwszy mecz półfinałowy :Victoria Częstochowa – Fachowiec

Po 5 minutach meczu pachnie niespodzianką – Fachowiec prowadzi z Victorią 3:1Dwie minuty do końca. Fachowiec – Victoria 3:3.Rzuty karne rozstrzygną o awansie któregoś z zespołu do finału turnieju.Victoria Częstochowa pierwszym finalistą. W rzutach karnych Victoria 3:2 wygrywa z Fachowcem.

Za chwilę początek drugiego półfinału :Ekstraklasa i I liga – Raków Częstochowa

Po golu Piotra Malinowskiego Ekstraklasa prowadzi z Rakowem 1:0. Piłkarze Rakowa szybko zdobywają wyrównującego gola. Mamy remis 1:1. W tym meczu także rzuty karne zadecydują o awansie do finału turnieju.Raków przegrywa rzuty karne 4:5 z drużyną Ekstraklasy i I ligi. Raków zagra o 3 miejsce w Turnieju z Fachowcem, natomiast w meczu finałowym przeciwnikiem drużyny Ekstraklasy będzie Victoria Częstochowa.

Mecz o 3 miejsce :Fachowiec – Raków Częstochowa 1:6 i 3 miejsce dla Rakowa

FinałVictoria Częstochowa – Ekstraklasa i I liga 2:7 i …. wszystko jasne !

Końcowa kolejność w Turnieju :

1 . Ekstraklasa i I liga2. Victoria Częstochowa3. Raków Częstochowa4. Fachowiec5/6. Skra Kocela Częstochowa i Unia Rędziny7/8. Piłkarska Gwiazdka i LKS Kamienica Polska

Oto składy w jakich grają w tym Turnieju poszczególne drużyny :

Unia Rędziny: Grzegorz Cyruliński, Rafał Pitner, Daniel Kwasek, Oskar Kudela, Piotr Andrzejewski, Oskar Operacz, Kamil Sobala, Dawid Pitner, Oskar Sikora, Jakub Leśnikowski, Michał Malczewski, Norbert Staniec, Marcel Pitner, Łukasz Dolniak, Michał Komorowski. Trener: Sebastian Synoradzki.

Fachowiec: Grzegorz Lelonek, Kamil Suliński, Krzysztof Kościański, Norbert Janusz, Robert Brzeziński, Dawid Jankowski, Marek Wolański, Mariusz Wieczorek, Przemysław Klimas, Dawid Błaszczykowski, Robert Szrejler, Rafał Telenga.

Victoria Częstochowa: Konrad Pląskowski, Karol Kuczera, Piotr Kołodziejczyk, Bartłomiej Gębicz, Mateusz Wiśniewski, Mateusz Kyzioł, Łukasz Kotas, Łukasz Stefański, Łukasz Toborek, Damian Michalik, Rafał Berdys, Piotr Lenartowski. Trener: Maciej Strożek.

Skra Kocela Częstochowa: Adam Bensz, Przemysław Woldan, Adrian Musiał, Mateusz Woldan, Łukasz Pietrasiński, Mateusz Bik, Konrad Gerega, Wojciech Marczyk, Sławomir Piwiński. Trener: Jan Woś.

Reprezentacja Ekstraklasy i I ligi: Łukasz Skorupski, Aleksander Kwiek, Mateusz Zachara, Artur Lenartowski, Maksymilian Rogalski, Piotr Malinowski, Michał Pazdan, Adrian Klepczyński, Piotr Ceglarz, Mariusz Przybylski.

Reprezentacja Piłkarskiej Gwiazdki: Piotr Lech, Artur Płatek, Radosław Gilewicz, Konrad Gołoś, Jacek Trzeciak, Wojciech Grzyb, Dariusz Gęsior, Andrzej Kobylański, Jerzy Brzęczek, Krzysztof Kołaczyk, Ireneusz Bieleninik, Bartosz Gęsior.rn

Raków Częstochowa: Mariusz Stępień, Paweł Kowalczyk, Łukasz Kmieć, Łukasz Kowalczyk, Dawid Nabiałek, Krzysztof Napora, Paweł Nocuń, Kamil Witczyk, Arkadiusz Hyra, Piotr Mastalerz, Adrian Pluta, Maciej Gajos. Trener: Andrzej Wróblewski.

LKS Kamienica Polska: Michał Bruś, Damian Politański, Łukasz Błaszczyk, Piotr Sieradzki, Bartłomiej Dobosz, Paweł Skwarczyński, Szymon Ciastko, Ariel Mikołajczyk, Jakub Ciekot, Kamil Ścisłowski, Daniel Sławuta, Sławomir Gapik, Artur Sosenkiewicz. Trener: Artur Minkina.

Na zakończenie Turnieju rozegrany został mecz pokazowy w którym Raków zagrał z zespołem kibiców, który wystąpił pod nazwą „Wieczny Raków”. Wygrali II-ligowcy 2:0