Współpraca klubów idzie w dobrą stronę!
W środę przedstawiciele Rakowa byli gospodarzami pierwszego z trzech planowanych szkoleń przeznaczonych dla trenerów klubów współpracujących z Rakowem. Cykl szkoleń oparty jest o program Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB), który systematycznie jest wdrażany w naszym kraju.
W środę przedstawiciele Rakowa byli gospodarzami pierwszego z trzech planowanych szkoleń przeznaczonych dla trenerów klubów współpracujących z Rakowem. Cykl szkoleń oparty jest o program Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB), który systematycznie jest wdrażany w naszym kraju. W środę przedstawiciele Rakowa byli gospodarzami pierwszego z trzech planowanych szkoleń przeznaczonych dla trenerów klubów współpracujących z Rakowem. Cykl szkoleń oparty jest o program Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB), który systematycznie jest wdrażany w naszym kraju.
Cykl szkoleń prowadzony jest pod hasłem „Piłka nożna jutra”. Program środowego spotkania, które odbyło się w Hali Częstochowa na Zawodziu, podzielony był na cztery bloki tematyczne: filozofię piłki nożnej dzieci, współpracę Rakowa z Borussią Dortmund, gry, zabawy i ćwiczenia dla przedszkolaków U-6 oraz pokazowe ćwiczenia zgodne z praktyką i filozofią pracy w klubie z Limanowskiego. – Było to pierwsze z trzech takich spotkań, które będą zorganizowane przez nasz klub. Kolejne planujemy przeprowadzić w lutym i w kwietniu – informuje prezes Rakowa Krzysztof Kołaczyk, który wraz z Dawidem Jankowskim prowadzą i koordynują szkolenie.
Pierwsze trzy bloki miały charakter teoretyczny. – Środowe spotkanie miało uświadomić trenerom odpowiedzialność, jaka na nich ciąży szkoląc w swoich klubach najmłodsze dzieci. Propagujemy filozofię i pracę z młodzieżą, która od kilku lat z powodzeniem funkcjonuje już w Niemczech. To właśnie na programie DFB oparte są nasze szkolenia – zaznacza Kołaczyk. Część praktyczną prowadził trener juniorów starszych Rakowa Dawid Jankowski. – Najpierw omówiliśmy pracę z sześciolatkami, a następnie pokazaliśmy pracę trenerów w praktyce z tą grupą wiekową. Jego zachowanie i podejście do treningu z tak młodymi adeptami futbolu. Druga część zajęć praktycznych polegała na demonstracji ćwiczeń zgodną z filozofią i pracą trenerów w Rakowie – opowiada Jankowski.
W szkoleniu wzięło udział trzynaście klubów, które nawiązały współpracę z Rakowem: Stradom Częstochowa, Victoria Częstochowa, Salos Częstochowa, GLKS Gmina Kłomnice, Oksza Łobodno, Orzeł Kiedrzyn, UKS Orzeł Konopiska, Polonia Poraj, Pogoń Kamyk, Sokół Olsztyn, Znicz Kłobuck, Akademia Sportu Kłobuck oraz Małapanew Ozimek.